MEÇEK Basınla Bir Araya Geldi

Mersin Çağdaş Eğitim Kooperatifi,Mersin'in İlk Eğitim Kooperatifi

MEÇEK Basınla Bir Araya Geldi

Ocak 27, 2016 İnternet 0

Mersin Çağdaş Eğitim Kooperatifi’nin basın ile buluşma ve tanıtım toplantısı Suphi Öner Öğretmenevi’nde yapıldı. Kahvaltılı basın toplantısına, Kooperatif Başkanı Hasan Yılmaz, üyeler ve CHP Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, CHP Mersin Milletvekili ve adayı Hüseyin Çamak, CHP Milletvekili Adaylarından Serdal Kuyucuoğlu katıldı.YILMAZ: EĞİTİMDE HAKLARINI ARAYANLARA İMKAN SUNACAĞIZ


Kooperatif’in amacı ve hizmetlerini anlatan sinevizyon gösteriminin ardından Kooperatif Başkanı Hasan Yılmaz konuştu. Yılmaz, davetlilere katılımlarından dolayı teşekkür etti. Toplantının amacını Kooperatifin hizmetlerine ivme kazandırmak olduğunu söyleyen Başkan Yılmaz, Kooperatifin 2009 yılında; Mersin özelinde ve Türkiye genelinde eğitimin içinde bulunduğu olumsuzluklardan 28 kurucu arkadaşın bir araya gelerek, Mersin’de ne yapabiliriz diyerek oluşturduğu bir yapı olarak söyledi. Geniş katılımlı bir toplantı için, bu toplantının ilki olmasını arzuladıklarını anlatan Yılmaz, yapacakları eğitim çalışmalarını anlatırken başka illerdeki kooperatiflerin çalışmalarından örnekler de verdi. Öğrenci yurtlarının önemine değindi. 
Eğitimde haklarını arayanlara imkân sunacaklarını sözlerine ekleyen Başkan Yılmaz, “Türkiye’de Bursa gibi altı adet Eğitim Kooperatifleri kuruldu. Bizlerde, Bursa ivmesinde olduğu gibi Bursa Kooperatifinin ulaştığı 1475 ortak sayısına nasıl ulaşabiliriz bunun yollarını araştırıyoruz.”dedi. Bir diğer toplantıda yer edinilmesinin hedefleri olduğunun altını çizen Kooperatif Başkanı Hasan Yılmaz, amaçları doğrultusunda yapılacak çalışmalarda özverili davranılmasını arzuladıklarını söyledi.
Başkan Yılmaz’dan sonra konuşmacı olarak Mersin CHP Milletvekili Hüseyin Çamak’a söz verildi. Çamak, Mersin Çağdaş Eğitim Kooperatifi’nin kurucu üyesi olduğunu belirten konuşmasında, hayır sahibi insanların çalışmaları gördükçe gönülden destek vereceklerini söyledi. Daha sonra CHP Mersin milletvekili Adayı Serdal Kuyucuoğlu’da görüşlerini aktardığı konuşmasında eğitimle ilgili böyle anlamlı çalışmalara daha çok ihtiyaç olduğunun görüldüğünü söyledi. Cumhuriyetin olanakları ile Nobel ödülü alındığına dikkat çeken Kuyucuoğlu, Cumhuriyetin önemine vurgu yaptı.ÖZYİĞİT, BAŞARAMAYACAĞIMIZ BİR ŞEY YOK


CHP Mersin İl Başkanı Abdulah Özyiğit ise konuşmasında kooperatiflerin nasıl başarılı olması gerektiğini anlatırken Eczacıların başarısını örnek verdi. Mersin’de kurulmuş olan Mersin Çağdaş Eğitim Kooperatifi’nin üyelerinin bir araya gelip konuşması gerekir ve üyeler mutlaka mutlaka çağdaş eğitime katkı sunmalı, sonuç olarak başaramayacağımız bir şey yok arkadaşlar.”diyerek Mersin Çağdaş Eğitim Kooperatifi’nin çalışmalarına emeği geçenlere teşekkür etti.

Kaynak: http://www.mersinistikbal.net/guncel-1/mecek-basinla-bir-araya-geldi-25536.html